Barcelona 1-0 Real Madrid

Pazar, Kasım 29, 2009 zaman: Pazar, Kasım 29, 2009

-soda varsa içeriz. hatta pellegrino olsun.içimi güzel, lıkır lıkır ,..


          Hatıra bırakmaya değer bir iki enstantane bulma adına, el clasico'nun güzel bir bahane olabileceğini düşünmüştük. "İNİESTA MARCELO'NUN BACAK ARASINDAN PAS VERDİ!!!" Panayır gibi bi maçtan sonra, girizgah olarak böyle kallavi başlıklarla hatta ağzımızı şapırtada şapırtada maç gününü anlatmak isterdik. Lakin sadece isminin hatrına kendimizi mecbur hisseder olduk. Gördüğümüz duyduğumuz kayda değer hadiselerde işte "2 tane bacak arası oldu abi maçta!?" şeklinde zorlama ünlemlerden öteye geçemedi. Şimdi böyle buluşmalar "yaa o 2009da nou camp'taki maç nasıldı be abi??" dedirtecek potansiyellere sahip olması, hislerimizi manuple eden yegane unsurdur. Şunu bunu bodoslama eleştiricek kadar aman aman bir isyan bir yoğunlaşma bile olmadı yenilmiş bünyede. Yok raul niye oynamadı , efendim kaka 90 dakka nasıl sahada kaldı, gol de zaten ofsayt kokuyordu, Guardiola'ya sorsak Ronaldo çıksın derdi yahu( hadi içimde kalmasın bunlar) vs vs.  

        Artık alıştığımız kaliteli kadro-dandik teknik direktör kombinasyonundan dolayı totalde illaki bir başarı yakalanıyor fakat bugunkü gibi kritik maçlarda bir türlü sevindirik olamıyoruz. Barca 10 kişi kaldığı anda bir avuç Madrid taraftarının bile zerre ümitlendiğini zannetmiyorum. Zira Barca 10 kişi kaldıktan 5 dk. sonra Madrid, teknik traktörünün hamlesiyle 9 kişi kalmıştı bile. Ronaldo'nun çıkması başka(10 kişi kaldık) , Benzema'nın girmesi bambaşka oldu(9kişi kaldık).Son 20 dakka Topu Barca'ya vermeden , o orta sahadaki yayın barca kalesine yakın tarafında 2-3 pas yapıcak, ortalama 2 dakikada bir ara pası, frikik,orta ,şut, korner kısacası tehlike yaratacak bir madrid izlemek isterdim. Ama orta sahanın bahsettiğimiz tarafında bahsettiğimiz türden oyunu kıvırabilecek adamlardan ziyade, civan gibi forvetler diziliverdi. Ümit bağladığın bir tek insan evladı Kaka'da başından sonuna kadar Elona'ya özenince (10 numara giyip ekseriyetle toptan uzak durmak) o civan gibi forvetler hangi pası alıpta hangi golu atıcak peki diye sormak istedim.(bkz: gs-hamburg son 10dk.) Yani şimdi ,yenmek yenilmekten öte,böyle yaparsanız güzel futbol olmuyor arkadaş. Yazık günah millet sinemalarda doluştu şu münazara için.

       Ha bide Raul bu günlerde yaşı başı itibariyle bir takım rekorları tıkır tıkır tazelemekle meşgul. Hatta 4-5 hafta önce yedek kaldı. sonraki hafta yine yedek kaldı. İşte o hafta "raul 2006dan beri ilk defa 2 hafta art arda yedek kaldı" diye bangır bas haberler olmuştu. Raul o gün bügündür halen yedek kalarak bu alandaki rekorunu da 6 maça çıkardı. Valdano'dan ricam, bize Raul'a sergen muamelesi yaptırmasınlar. "bu takıma koy Raul'u, oynamaz mı aga? " dedirtmesinler. Sonuçta 5-3 yada 3-2 değil de 1-0 yeniliyorsan sebebi gol atamamak olur. 

2 yorum:

azuth dedi ki...

teknik direktor konusu bir garip barcelona'da. iki kuruş daha verelim kirmizisi olsun durumu da degil. oraya dünyanin en iyi teknik direktoru (fatih terim?) dahi gelse antin kuntin bir şeyler yapip kendini ispat etmeye calisacak "bakin başında bekçi rüstem olsa bile şampiyon olur bu takim dediğiniz takimla bekçi rüstem'in aklina gelmeyecek bir şeyler yaptim" demeye calisacak. pellegrini de sagolsun sene başindan beri bunu yapmaya çalışıyor. ama icat çıkarmayıp real'i real gibi oynatması gerektiğini birisi kendisini kenara çekip söylemeli.. del bosque'nin farkı buydu işte. yılmaz vural'dan daha mi yetenekliydi bosque? bence bir kefeye konsalar yilmaz hoca acaip agir basar, ama kimin daha cok kupasi var biliniyor..

bombonera dedi ki...

aynen öyle. teknik direktör konusunda madrid her zaman mazoşist bi tutum sergilemiştir zaten. "eskiden mijatovic şimdi valdano'nun sözünden çıkmayacak basiretsiz ,istediği zaman kovabileceği ,kovunca sansasyon olmayacak dandik teknik direktör aranıyor" ilanlarıyla adam arıyolar o koltuga. Düzeni bozan Capello olmuştu ama başarılı olmasına rağmen bastı gitti sene sonunda.o yüzden Terim ,Morinho , hatta Yılmaz hocanın madridle münasebeti imkansız bence. pellegrini gider manchini gelir, o gider skibbe gelir. demem o ki madrid'te oyuncu olabilmek 40 sene önce de 40 sene sonra da kariyer adına tepe noktasıdır. ama teknik direktör olmak zerre kadar meziyet taşımıyor.